PARKE AKSESUARLARI İLE FARKLI ZEMİNLER YARATIN

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
PARKE AKSESUARLARI İLE FARKLI ZEMİNLER YARATIN
"Yaşam alanlarını güzelleştiren parke kaplamaların yanında birer tamamlayıcı işlevi gören parke aksesuarları, mekanın bütününde büyük değişimler yaratabilecek etkiye sahiptir. Kenar bordürleri, merdiven burunlukları, süpürgelikler, geçiş profilleri, basa­mak burunlukları, merdiven küpeşteleri, paspaslar, duvar ve köşe koruyucuları olarak sıralayabileceğimiz parke aksesuarları en az parkenin kendisi kadar büyük değer taşır. "
 


Zemin aksesuarları, monte edilme ve bakımları açısından hiçbir şekilde zahmetli olmayan ürünlerdir. Başlıca zemin aksesuarları arasında; merdi­ven tamamlayıcıları; yan kenar bor-dürleri, merdiven burunlukları, süpür­gelikler, geçiş profilleri, basamak bu­runlukları, merdiven küpeşteleri, pas­paslar, duvar ve köşe koruyucuları olmak üzere 10 kalemde sıralanabi­lir. Bu yazımızda parke aksesuarları­na değinmeye çalışacağız.

Azaltıcılar

Azaltıcılar genel olarak, laminat ze­minlerin linoleum gibi diğer düz ze­min sistemleriyle birleştiği yerlerde kullanılmaktadır.

Merdiven kenarlıkları

Merdiven ve basamaklardaki tamam­layıcı aksesuarlardır. Merdiven ke­narlarında kullanılan bu koruma bandı sayesinde yaya trafiğinin sü­rekli ve yoğunluğundan kaynaklanan darbe ve yük azaltacaktır. Öte yan­dan bu aksesuarlar sayesinde merdi­ven ve basamakların genel güzelliği­ni artacaktır.

Çıta ve pervazlar

Genelde kapı girişlerinde kullanılan çıta ve pervazlar iki farklı mekandaki laminat zeminleri birleştirmeye yarar. Aynı zamanda laminat zeminden birbirine yakın yükseklikteki bir diğer kaplama çeşidinin örneğin seramik karo ya da ahşap kaplamanın kulla­nıldığı zemin geçişlerinde kullanılır.

Tabanlık/Zemin tahtası

Laminat parkenin zeminle buluştuğu yerde duvar dibinde kullanılır. Herhangi bir mekanda kullanılacak tamamlayıcı aksesuarlar mekanın bü­tününde büyük farklılıklar yaratır. Birçok konut ve iş yeri mekanında kullanılan tamamlayıcı aksesuarlarla zenginleşen mekan görüntüsü ürünü de olduğundan çok daha estetik kı­lar.

19.08.2009
Bu haber 5801 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar