PARKEDE SAYGIN İSİM APM

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
PARKEDE SAYGIN İSİM APM
Abdullah Yılmaz: “Hizmet anlayışımız ve satış politikamızda en önemli faktör samimiyetimizdir. Buna ilave edeceğimiz diğer bir konu herkeste olması gereken özellikler, yani dürüstlük önemli ilkemizdir.”

Firmanızı tanıyabilir miyiz?

Tokat\'ın Erbaa ilçesinde 1991 yılında başlayan masif parke üretimiyle, parke sektörüyle tanıştık. 4 yıllık üretim sürecinden sonra 1994-1995 yılında Gürcistan\'da ikinci bir fabrikayı devreye soktuk.

1998 yılında laminat parkenin talep dengesinde ağırlık kazanması neticesinde standart boy masif parke üretimini bıraktık, ve sektörden üretim anlamında ayrıldık.

Nisan 2007 tarihinde sektöre toptan ve perakende satış ve hizmet vermek anlamında tekrar geri döndük. Fikirtepe Hızırbey Caddesi\'nde toptan ve perakende anlamında yılların verdiği tecrübemizi müşterilerimizle paylaşmak için hala faaliyetimiz devam etmektedir.

Firma olarak sizi diğer firmalardan ayıran özellikleriniz nelerdir?

Firmamızın üretim ile başlayan satış ve uygulama ile devam eden ciddi bir deneyimi vardır ki zannediyorum bu dikkate değer bir farklılıktır.

Diğer yandan hizmet anlayışımız ve satış politikamızda en önemli faktör samimiyetimizdir. Buna ilave edeceğimiz diğer bir konu herkeste olması gereken özellikler, yani dürüstlük önemli ilkemizdir. Devam eden diğer bir özelliğimiz dünyadaki gerek uygulamaları gerek yeni ürünleri çok ciddi bir şekilde takip ediyoruz ve firmamız bünyesinde yenilikleri olabildiğince bütün dünyada olduğu gibi eş zamanlı olarak uygulama çabası içerisindeyiz.

Bunun yanında rekabetçi fiyatları takip ederek en uygun fiyatları müşterilerimizle paylaşmak önde gelen farklılıklarımızdan birisidir.

Ürün çeşitleriniz nelerdir? Ürünlerinizin özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Ürün çeşitlerimiz yerli, ithal, spot laminat parkeler.

Masif parkeler, bamboo cilalı masif parke, meşe cilalı ve cilasız masif parkeler, merbau masif parke, ceviz masif parke.

Lamine parkeler yerli, ithal, spot lamine parkeler. Gerekli olan yan ürünler ve kimyasallar.

Parke sektöründeki gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Parke sektöründe ciddi bir pazarlama problemi ile karşı karşıyayız. Bizim gibi yarı toptan ve perakendeci firmaların rekabetçi ve standart fiyat politikasını yakalamaları için bizim kadar ciddi olarak bu sektöre gönül veren üretici ve ithalatçı firmaların yeterli olmaması bizim için ciddi sıkıntı yaratıyor.

Bunun yanında laminat parke üretiminde gün geçtikçe dünya standartlarını yakalayan üretim tesisleri her geçen gün kaliteyi yakalamak konusunda iyi bir noktaya gelmişlerdir ki bu sevindirici bir durumdur. Zaman içerisinde profesyonel satış anlayışı da gelişirse dünya liginde yerimizi alacağımızı umut ediyorum.

Diğer bir konu masif üretiminde hammadde kaynaklarımızın yetersiz olması ve gerekli sermayenin bu sektöre yönelmemesi neticesinde, yeni teknolojiler ve buna bağlı olarak yeni ürünleri üretim olarak ülkemizde göremiyoruz. Ve bu konuda geç kaldığımızı aradaki mesafelerin çok uzadığını düşünüyorum.

Tanıtım ve pazarlama çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Tanıtım ve pazarlamada sektörde olmaz ise olmaz diyebileceğimiz bir faktör haline gelen derginizi kurulduğumuz günden bu güne yakından takip ediyor ve ilanlarında yer almaya çalışıyoruz.

Diğer yandan çağımızın gereği olarak interneti kullanıyoruz. Dahası el ilanları ve bire bir müşteri ilişkileri olarak özetleyebiliriz.

05.03.2009
Bu haber 4813 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar