TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI

Yıldız Sunta MDF A.Ş.’nin amacı, gelişmekte olan ülke ekonomisine paralel olarak, insanlık değerlerine saygılı bireylerin, daha sağlıklı ve daha mutlu bir toplumun, daha yaşanabilir bir ülkenin oluşturulmasına katkıda bulunmaktır.

Yıldız Sunta MDF A.Ş., orman ürünleri sektöründe 100 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip önemli bir marka. Yıldız Ailesi’nin ikinci kuşaktan temsilcisi Ahmet Yıldız tarafından kurulmasının üzerinden neredeyse bir asır geçmiş bulunuyor. Geçmişte sırasıyla, İstanbul ve Gaziantep’teki tesislerinde endüstriyel orman ürünlerinin üretimini yapan Yıldız Sunta MDF A.Ş., 1998 yılında devreye aldığı Kocaeli’de kurulu bulunan tesislerinde teknolojiye yaptığı sürekli yatırımlarla kapasitesini her geçen gün ileriye taşırken, bugün MDF ve yonga levha alanında yıllık bazda toplamda 1.1 milyon metreküp üretim kapasitesine ulaşmış durumdadır. İlgili üretiminin çok önemli bölümünü katma değerli ürünlere çevirerek; toplamda yıllık 50 milyon metrekare dekoratif mobilya paneli ve 20 milyon metrekare laminat parke üretmektedir. Bu kapasitesinden ötürü, sadece Türkiye’nin değil dünyanın önde gelen tek çatı altında en büyük orman ürünleri üreticilerinden biri olmuştur. Yıldız Sunta MDF A.Ş. bünyesinde 2 adet MDF ve 1 adet yonga levha üretim hattının yanı sıra 7 adet laminasyon, 4 adet emprenye tesisi barındırmakla beraber, en önemli hammadde kalemlerinden olan tutkal hammaddesini de kendi entegre tesisinde üretmektedir. Ek olarak, kendi elektrik ihtiyacının tamamını karşılamak adına yıllık 200 bin megavat elektrik üretimini, benzer kojenarasyon tesislerinde yüzde 90 enerji çevrim verimliği ile sağlamaktadır. Firma, rekabet ve sürdürülebilir YILDIZ SUNTA MDF A.Ş. büyüme ile ülke ekonomisine ve topluma üstün değerler sunmayı ve katkıda bulunmayı daimi prensip ve misyon olarak kabul etmiştir.

Vizyonu

Koşulsuz müşteri memnuniyeti ve ödün vermediği kalitesiyle tüm ilişkilerinde dürüstlüğü ilke edinerek dünyadaki orman ürünleri üreticileri arasında öncü olarak yer almaktır.

Felsefesi
• Müşterilerimizi; stratejik ortağımız yapısı ile şirket geleceğimiz olarak görmek ve bu sayede yarının orman ürünleri endüstrisinde de lider konumumuzu korumak.
• Sektörde yeniliklere ve teknolojik gelişmelere öncü olmak.
• Yatırımlarımız ile birlikte araştırma ve geliştirme faaliyetlerimize hız kesmeden devam etmek.
• Gelişen küresel dünya düzeni içerisinde ülke ekonomimize olan katkımızı sürdürebilir verimli büyüme anlayışı içerisinde devam ettirmek.
• Sosyal sorumluluk bilinci içerisinde yaşadığımız doğal çevreyi korumak adına yatırımlar yaparak, tüm insanlığın ortak hak sahibi olduğu çevremize zarar verecek unsurlardan gerektiği yerlerde kârımızdan feragat ederek uzak durmak.
• Doğa ile dost malzeme ve üretim tekniklerini seçmektir.

Yıldız Sunta MDF AŞ, yenilikçi yapısı ve ileriye dönük yatırımları ile 2003 yılında laminat parke üretimine başlamış ve oluşturduğu MOONLOC markasını kısa sürede bir dünya markası haline getirmiştir. Moonloc markası ile laminat parke ürünlerinde ülkemizi 2004 yılında ilk defa tutkalsız kendinden kilitli uluslararası patent haklarını koruma prensibi çerçevesinde parke sistemi ile tanıştıran Yıldız Sunta MDF AŞ, sonrasında laminat parke ürünleri alanında sektörde önceden var olmayan yeniliklere hız kesmeden devam etmiştir. Ülkemizde üretilen ilk görsel ve fiziksel olmak üzere, üç boyutlu parke üretimini Registered Embossing teknolojisi ile gerçekleştirerek, doğal ahşap parkeye göre kıyaslanmayacak ölçüde; çizilmezlik ve dayanıklılığa sahip MoonWood Plus serisi ürünlerini halkımızın beğenisine sunmuştur. Moonloc markasının yenilikleri ve başarılı çalışmaları süreç içerisinde devam etmiş ve sektöre sayısız ürün kazandırmıştır. Her mekâna ve zevke özel ürünler üretmeyi ilke edinen Moonloc markası ile firma, her biri birbirinden farklı özellik ve güzelliğe sahip yeni ürünlerini 2013 yılında piyasaya sunmaya hazırlanmaktadır.

Yeni ürünlerimiz

Bu ürün ile laminat parkenin görünümü daha doğal bir ebata taşınmış, üst sınıf mekanlarda uygulama imkanı sunulmuştur. Sunulan 3 ayrı kalınlık ile farklı seçim alternatifleri oluşturulmuş ve laminat parkenin tüm avantajlarını muhafaza ederek, uygulamadaki pratikliği ön planda tutulmuştur. İsminden de anlaşılacağı gibi bu ürün büyük mekanların büyük parkesi olacaktır. Mekanlarda görsel zenginliği arttırıp, farklılık arayışının son noktası olacaktır.

Ülkemizde ilk defa MOONLOC tarafından uygulanan Registered Embossing baskı teknolojisi ile üretilen ve elde ettiği beğeni ile pazarda her zaman zirvede bulunan MOONWOOD serisi 3 boyutlu ürünler, yeni ebatları ile sınırları sonuna kadar zorlamış ve laminat parkenin ulaşabileceği uç noktalara ulaşmıştır. Her türlü mekana ve herkesin zevkine hitap etmeyi amaçlayan MOONLOC tüm mekanlar için ve zariflikten yana olanlar için geliştirdiği MOONPrestige ile mekan ayrımı yapılmaksızın prestij sahibi olunabileceğini göstermektedir. Ürün derzli ve derzsiz olarak müşterilerinin beğenisine sunulmaktadır. MOONLOC, MOONEasy 2’si 1 arada markası ile geliştirmiş olduğu yeni ürününde bayiler için, satınalma organizasyonunda, nakliyede ve uygulamada avantaj sağlamayı hedeflemektedir. MOONEasy, laminat parke ile zeminde kullanılan şilte malzemeyi bir arada aynı ambalaj içerisinde bulundurması nedeniyle tercih edilecektir.

MOONEasy uygulamasından sonra zeminde oluşan hava kanalları sayesinde laminat parke nefes almaya devam etmekte ve rutubete karşı direncini arttırmaktadır. Yıldız Sunta MDF, tescilli ürünleri ile yaşadığımız mekanlara estetik ve güzellik verirken, yaşadığımız mekanlardan da zevk almamızı sağlamaktadır. Ürün portföyünü sektörün ve müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştiren Yıldız Sunta MDF, bugün ülkemizin en geniş ürün portföyüne sahip firmalarından birisidir. Zengin ürün çeşidi ile müşteri memnuniyetini ve sürekli mükemmellik anlayışını kendine prensip edinen Yıldız Sunta MDF AŞ, her alanda kaliteyi ön planda tutarak sahip olduğu; ISO 14001 - Çevre Yönetim Sistemi, ISO 9001 - Kalite Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 - İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri’ni başarıyla uygulamaktadır.

Köklü kurumsal kültürü ile Yıldız Sunta MDF AŞ, topluma yarar sağlayan sivil toplum kuruluşlarına verdiği desteklerle ve özellikle çevre ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren çok sayıda dernek ve kuruluş ile işbirliği yaparak sosyal sorumluluk bilinci içerisinde pek çok projeye imza atmış ve bugün de toplumun gelişimi için yaptığı yatırımlara devam ederek öncü rolünü korumayı başarmıştır. Yıldız Sunta MDF AŞ’nin buradaki amacı, gelişmekte olan ülke ekonomisi paralelinde, insanlık değerlerine saygılı bireylerin, daha sağlıklı ve daha mutlu bir toplumun, daha yaşanabilir bir ülkenin oluşturulmasına katkıda bulunmaktır.

04.03.2013
Bu haber 1776 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar