ÇEVRE DOSTU PARKELERDE ZENGİN RENK SEÇENEĞİ

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
ÇEVRE DOSTU PARKELERDE ZENGİN RENK SEÇENEĞİ
Hami Yülcü: “Designfloor’un üretiminde kullanılan tüm hammadeler PEFC standartlarına göre temin edilmekte olup, parkede kullanılan ağacın yalnızca varlığını sürdürebilen ormanlardan gelmesine özen göstermekteyiz. Çevreye duyarlı politikamız tasarım aşamasında da dikkate alınmakta ve ECO tasarım presiplerine göre çalışmaktadır.”

Sizi tanıyabilir miyiz? 
İsmim Hami Yülcü. Designfloor’da Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürü olarak görev yapmaktayım. Designfloor ile yollarımız 6 ay kadar önce kesişti. Designfloor’un ileriye dönük daha sağlam adımlarla yürüyebilmesi için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Umuyorum ki çok kısa bir süre içerisinde Designfloor’u arzu edilen yere getirmiş olacağız.


Designfloor’u tanıtır mısınız? 
Designfloor, “Sektörde kendisini kanıtlamış kalitesi ve bayi ağı ile her geçen gün Türkiye’yi saran dinamik bir yapı olma yolunda ilerliyor” diyebiliriz. En önemli özelliği bayisiyle bütünleşmiş bir marka. Şu an Türkiye’nin her noktasında bayimiz var ve hızla büyümeye kararlıyız. Başlangıçtan beri uyguladığımız müşteri odaklı ticaret prensibimiz bizi farklı kılan şeylerin başında geliyor.
İç pazarın yanı sıra özellikle İran ve Irak’ta 2012 yılı içerisinde verimli iş birlikleri sayesinde güzel şeyler yapacağımızı düşünüyorum. 25 yıl garantili ürünlere sahibiz. Designfloor yaklaşık 100 renk seçeneğiyle rakiplerinden sıyrılıp kendine has konumu olan bir marka. Yenilikçi yapısı ile her sezon farklı renk ve özelliklere sahip malzemelerle kullanıcıyı kendine hayran bırakmaktadır.
 
Designfloor’un sektörde nasıl öncü bir firma olduğundan bahseder misiniz? 
Daha önce de belirttiğim gibi farklı ürün gamına sahip. Farklı olmayı ve kaliteli ürün kullanmayı arzu edenlerin ilk tercihi olabilmek bizi diğerlerinden ayırıyor. Tüketicinin nabzını tutup, beğenilerine sürekli yeni ürünler sunmamız talep görmemize neden oluyor. Ayrıca bayileriyle bütünleşen bir yapıya sahip olmamız da Designfloor ailesi olarak öncü olmamızda en büyük etkenlerden biri olarak görülebilir. Firma olarak müşterilerimizle her zaman sıcak diyaloglar içerisinde olan, önlerini görmeleri açısından onları destekleyen ve sadece tedarikçinin tek taraflı kazanç gütmediği bir ticari politika izliyoruz.

Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünler nelerdir ve sunduğunuz ayrıcalıklardan bahseder misiniz? 
7 mm’den 12 mm’ye kadar 9 kategoride toplanmış çok geniş bir ürün yelpazemiz var. Bunlardan medina, osmoze ve solid plus Türkiye’de tek diyebiliriz. Medina 12mm AC5 33. sınıf taş görünümlü çok şık bir parke. Osmoze 8 mm, 32. sınıf, dört tarafı derzli wood effect yani ağaç dokusunun birebir parkenin üzerine işlenmiş hali. Çok estetik ve kaliteli bir malzeme. Aynı zamanda solid plus ürünümüz ise 12 mm, 33. sınıf, AC5 dört tarafı derzli yüksek yoğunluğa sahip yerler, ses ve ısı izolasyonu için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Görüntüyü masif parkeden ayırt etmek neredeyse imkansız. Çok başarılı bir ürün. Bunların dışında 6 ürün grubumuz daha var hepsi birbirinden güzel. Görüldüğü gibi, yeniliğe açık sürekli innovasyon içerisinde olan bir yapımız bulunmaktadır.

Çevre dostu bir ürün olarak bilinen Designfloor’un üretim aşamasında dikkat edilen noktalar ve nelerdir?
Designfloor’un üretiminde kullanılan tüm hammadeler PEFC standartlarına göre temin edilmekte olup, parkede kullanılan ağacın yalnızca varlığını sürdürebilen ormanlardan gelmesine özen göstermekteyiz. Çevreye duyarlı politikamız tasarım aşamasında da dikkate alınmakta ve ECO tasarım presiplerine göre çalışmaktadır. Yüksek yoğunluktaki panellerin %90’ı ağaçtan, %10’u ise ekolojik reçinelerden mamüldür. Asla tropikal orman ürünlerini ve nesli tükenmeye yüz tutmuş sert ağaçları kullanmıyoruz. Dekor baskılarında organik solventler ve sağlığa zararlı boyalar kullanmıyoruz.
Designfloor sağlıklı bir ürün olup, alerjiye, duyumsal rahatsızlıklara ve tahrişlere neden olan formaldehit ve diğer uçucu organik bileşenler (VOCs) içermez. Ürünlerimiz Avrupa standartlarına uygun üretilmektedir.
Designfloor EN1401:2004 standartlarında belirtilen eşik limit değerinin çok altında olup, bu değer E1 standrtlarına göre <3.5 mg/m2.hr’dir.
Ürünün kullanım süresi boyunca bina içi Voc (uçucu organik bileşen) emisyonunun azlatılmasına yönelik AFSSET ptotokolü yayınlanmıştır. Designfloor yayınlanan eşik değerinin altında bulunmaktadır. Bu da ürünün sağlıklı bir ürün olduğunun bir diğer kanıtıdır.
Bu nedenle Designfloor, ürünlerini kullanan bütün müşterilerine zararsız bir mekan içi hava solumasını gönül rahatlığı ile garanti etmektedir.

Tanıtım ve pazarlama çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
Fuarlara katılım, çeşitli etkinliklerde yer alma ve belli aktivitelerde sponsorluk gibi faklı bir strateji izliyoruz. Böylece ürünlerimizi bayilerin ve tüketicinin beğenisine sunuyoruz. Bunun dışında internet ve sosyal medya faaliyetlerine çok önem veriyoruz. Sektör dergilerinde ve görsel medyada reklam çalışmalarımız halen devam etmekte. Aynı zamanda pazarlama departmanımız iş ortaklarımızla sürekli temas halinde olduğu için pazarlama süreci verimli oluyor diyebilirim.

Parke pazarının bugünkü durumu hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Sektörümüz maalesef ki biraz karışık bir sektör. Firmaların sürekliliği yok. Aynı zamanda kâr oranları çok düşük olduğu için firmalar kendilerini sürekli tehlikenin içinde buluyor. Türkiye’de maalesef tahsilat sıkıntısı olduğu için firmaların tahsil edemeyecekleri alacakları hesaba katlamaları ve ona göre fiyat politikası belirlemeleri gerekiyor. Çünkü marjlar zaten %5 oranında. Firma satışının %10’u kadar para tahsil edemeyince maalesef alt üst olabiliyor. Bu da maliyetinin altında ürün satışı yaparak piyasanın bozulmasına sebep oluyor. Bu yüzden sektör firmalarının bu konuda ciddi adımlar atması gerekiyor.

Sizce parke sektörünün gelecek için beklentileri nelerdir?
Parke pazarı istikrarlı firmalar arzuluyor. Firmaların yapılanmalarını tamamlayarak rekabet ortamında güçlü kalabilmeleri ve buna uygun pozisyon almaları gerekmektedir. Tüketicinin ise, uzun ömürlü, kaliteli ve devamlılığı olan bir ürün beklentisi çok yüksek olduğundan beklentileri karşılamak sektörün temel sorumluluğu olmalıdır.
16.04.2012
Bu haber 3801 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar