ÇARPICI AHŞAP KULLANIMIYLA ESTETİK BİR NEW YORK TASA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
ÇARPICI AHŞAP KULLANIMIYLA ESTETİK BİR NEW YORK TASA

New York’taki S.Russell Groves mimarlık ofisinin eseri olan Armani Showroom, taze ve modern bir estetik anlayışı sofistike materyallerle buluşturup, lüksle tamamlayarak çağdaş tasarım, rahatlık, konfor ve tarzı birarada sunuyor. Showroom zeminindeki ahşap kullanımı, sadelik ve şıklığıyla Armani gibi önemli bir markanın çizgisinde bir tasarım ve estetik anlayışını yansıtıyor.

New York’taki Armani Showroom 1000 m2’lik bir alanda sıra dışı tasarımındaki esneklikle hizmet veriyor. Teşhir salonu, parti ve şirket organizasyonları, moda gösterimleri, buluşma ve seminer mekânı olarak çok sayıda değişik işlevi aynı anda üstelenebilen binadaki mimari tasarım düzgün, sade ve aynı zamanda lüks estetik anlayışına sahip bir moda markası olan Giorgio Armani’nin hassasiyetinin yansıması.

Showroom’un zemini kadar özel tasarım merdivenlerde de kullanılan ahşap dikkat çekiyor. Çarpıcı görünümüyle ahşap ve cam bileşenli, heykel havasındaki merdivenler şirket ofis odalarını çatıkatı teşhir dairelerine (penthouse showroom suites) bağlıyor. Dramatik çizgideki çatı camı manzaralarıyla bir tanesi halkla ilişkiler, diğeri şirket için kullanılan ticari amaçlı teşhir odalarının ikisi de pencerelerin uzantısına paralel olarak konumlandırılmış. Binadaki tüm alanlar farklı koleksiyonları sergileyebilmek amacıyla sade ama çok yönlü zemin kullanımlı olarak düşünülmüş. Örneğin ticari amaçlı kullanılan teşhir salonunun uzantısı çok sayıda programlanabilen gereklilik unsuru içeriyor. Işık, bölümlendirme, ses, gölge ve projeksiyon için pencereler bütünleşen bir kontrol sistemi içindeyken, iş merkezi ve profesyonel mutfak gerekli fonksiyonları destekliyor. Ayrıca halkla ilişkiler teşhir odası; editör, ünlü sanatçılar ve önemli misafirleri eğlendirebilmek için çok içten bir enklav sunuyor. Çok farklı bir teşhir ve depolama sistemi olan bu bölüm  yüklü miktarda ürün kategorisi sağlayabiliyor. Burayı özel kılan diğer tasarım unsurları arasında duşlu özel bir banyo, büyük bir giyinme odası ve arşiv bölümü yer alıyor. Ayrıca doğal ışığın yoğunluğu, tavandan yayılan özel ışık objeleri hafifleterek farklı görünümde olmalarını sağlıyor. Minimal detaylandırma, soluk renk paleti ve incelikle seçilmiş objelerle tasarımdaki bu şık görüntü müşterilerinin estetik kaygısını yansıtıyor.

S. Russell Grove mimarlık ofisinin zekice bir planlamayla, görsel dinamik tecrübeyi buluşturduğu Armani showroom tasarımı zamana karşı duran bir güzellik oluşturuyor.

Mimar S.Russell Grove öncülüğünde yürütülen projeleriyle Amerika’nın prestijli mimarlık ödülü olan American Institute of Architects Award (Amerika Mimarlar Enstitüsü Ödülü) sahibi şirket, Armani’nin yanısıra Coach, Ralph Lauren gibi ünlü giyim markalarına yaptığı tasarım çalışmalarıyla da adından söz ettiriyor. Şu sıralar NewYork’ta mücevher endüstrisinin nabzını tutacak olan The Diamond Tower binasının mimari tasarım projesini yürüten şirket, tepeden tırnağa modern ve çevre
ye duyarlı tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Kanada doğumlu şirket sahibi S.Russell Grove güzel sanatlar, moda tasarımı, mimari ve iç mimari konularında okullu ve tecrübeli bir isim. Dünya çapında çok sayıda müşterisi bulunan S. Russell Grove firmasıyla mimari ve iç mimariyi birleştirdikleri projelere konsantre olarak yoluna devam ediyor.

10.10.2008
Bu haber 6887 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar