BİR PARÇA AĞAÇ BİLE BOŞA HARCANMAMALI

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
BİR PARÇA AĞAÇ BİLE BOŞA HARCANMAMALI
Junckers'ın bünyesinde sağlıklı ve sürdürülebilir bir çevre için uygun ürünler üretilmesini sağlamak için çalışan bir ekip bulunuyor. Ekip çevre için çalışmalarını sürdürürken üretimde kullanılan hammaddelerin Junckers'ın bağlayıcı taleplerine karşılık vermesi için de çalışıyor.

Günümüzde Avrupa'nın masif ahşap döşeme üreticileri liderlerinden olan Junckers Industrier, 1930 yılında, daha o yıllarda kerestenin asla ziyan edilmemesi gerektiğini öngören Flemming Juncker tarafından kurulmuş ve ilk masif ahşap parkesini 70 yıldan daha uzun bir süre önce satmıştır.

Yıllar içinde gelişen ve uluslar arası alanda da ilerleyen Junckers, ilk günden itibaren Flemming'in taviz vermeyen tavrını koruyor ve tüm zeminlerin masif parke olmasını ve bir parça ağacın bile ziyan edilmemesi gerektiğini savunuyor. Junckers, sorumluluklarının bilincinde bir şirket olarak çevre için en iyisini yapmaya çalışıyor.

Junckers'ın bünyesinde sağlıklı ve sürdürülebilir bir çevre için uygun ürünler üretilmesini sağlamak için bir ekip bulunuyor. Ekip çevre için çalışmalarını sürdürürken üretimde kullanılan hammaddelerin Junckers'ın bağlayıcı taleplerine karşılık vermesi için de çalışıyor.

Dünyanın neresinde olursa olsun kerestelik ağaçlarını dikkatle kontrol edilen ormanlardan temin ettiğini belirten Junckers, ormanların geleceğinin ve yaşamsal alanlarımızın devamının ancak bu şekilde sağlanabileceğini söylüyor ve kerestelik ağaçlarını genellikle 70 yıldan yaşlı ağaçlardan seçiyor.

Junckers'a göre bir odayı gösteren zemin ve ışık. Bu yüzden müşterilerine tercihlerinden emin olmalarını öneriyorlar. Junckers mekanların zeminlerinin zamana ya da modaya her daim ayak uydurabilecek şekilde zamansız olması gerektiğini öne sürüyor. Çünkü iç mekanlarda bir süre toprak renkleri hakim olurken, bir an sonra çelik ve ileri teknoloji moda olabiliyor. Bu yüzden de zeminlerin her duruma uyum sağlayabilecek bir yapıda olması gerekiyor.

Junckers'ın müşterilerine sunduğu somut avantajlar gözardı edilemeyecek kadar önemli. Junckers parkeleri sert, dayanıklı ve eşsiz bir kalite sunuyor. Junckers, müşterilerine ağırlıklı olarak kayın ağacı ve diğer akça İskandinavya ağaçlarından oluşan ve birçok farklı ülkenin ağaçlarını içeren çok geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Her ağacın renk tonunu, dayanıklılığını ve yapısını belirleyen karakteri ve özellikleri farklı olduğu için ağaç seçeneğinin bol olması müşterilere istediklerini bulmaları için fırsat yaratıyor. Junckers firması, ağaçları vurgulamak istedikleri özelliklere ve elde edilmek istenilen görüntüye göre farklı şekillerde işliyor.

Doğa her parçasına eşsiz bir parmak izi bırakır; doğadaki iki ağaç bile birbirinin aynısı değildir. Junckers da ağaçların bu farklılığından yararlanarak her müşterisine aradığı eşsiz parkeyi sunmaya çalışıyor. Tabi ki ağaç seçimleri genel olarak birbirine uyumlu ve bütünlük hissi veriyor. Junckers ürünlerini yapısal olarak 3 kategoriye ayırıyor: Classic, Harmony ve Variation. Classic kategorisindeki parkeler tek şekil ve tek renkte, Harmoni kategorisindekiler daha doğal bir görünüme sahip. Variation kategorisindeki parkeler ise rahatça görülebilen damarları, koyulu açıklı renkleri ve koyu lekeleriyle rüstik bir görünümde. Tüm bu seçeneklere ek olarak müşteriler, seçtikleri parkelerinin son hali için ekstra güç ve parlaklık veren verniği ya da ipeksi bir matlık verirken ağacın doğal görünümüne sıcaklık katan yağları tercih edebiliyorlar.

Junckers şimdi de piyasaya sunduğu New Nordic ürünleriyle adından söz ettiriyor. New Nordic, son zamanlardaki akçaağaç parkelere olan yoğun talebe karşılık üretilen bir seri ve ağaçların doğal karakterini daha da vurguluyor. Çam, dişbudak ve kayın ağaçlarıyla çalışılarak üretilen New Nordic serisi beyaz pigmentlerle renklendiriliyor ve Junckers'ın doğal görünüm veren ultra mat verniği ile kat kat vernikleniyor. Tüm Nordic ürünleri PEFC sertifikasına sahip olan Junckers, sürdürülebilir bir çevre yaratma amacından hiçbir zaman taviz vermiyor.

Programme for the Endorsement of Forest Certification schemes (Orman Belgelendirme Planını Destekleme Programı)

22.10.2009
Bu haber 3739 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar