SES VE ISI İZOLASYONUNDA DOĞAL ÇÖZÜM

Oğuz Gözüm; “Mantar, şilte ve kauçuk katkılı mantar %100 doğaldır. Fizyolojik hücresel yapısı, çevre dostu özelliği ve geri dönüşümlü bir ürün olan mantar, doğanın ve insan sağlığının korunması açısından benzersiz bir üründür.”

1954 yılında Hasırcıoğlu bünyesinde Duplas A.Ş. olarak kurulan firmamız, 1985 yılından itibaren sızdırmazlık, ayakkabı, kırtasiye, promosyon ve inşaat sektörüne, ısı ve ses yalıtımı amacıyla Ducork tescilli markamız adı altında mantar ve mantar ürünleri imalatı yapmaktadır. Bu mucizevi ürünün imalâtını yapan Duplas A.Ş., Türkiye’nin ilk ve tek doğal mantar üreticisidir.

SES VE ISI İZOLASYONUNDA DOĞAL ÇÖZÜM

Mantar, mantar meşesi ağacının kabuğundan üretilen, çok geniş kullanım alanlarına sahip, tamamı naturel ve aynı zamanda üretimi için asla ağaç kesilmeyen %100 doğa dostu bir üründür. Mantar dünyada sadece Atlas Okyanusu’nun orta bölümlerinde, Batı Akdeniz taraflarında yer alan ülkelerde yetişen bir meşe ağacının kabuğundan üretilen bir üründür. Genelde mantar Portekiz, İspanya, Güney Fransa, ‹talya ve Kuzey Afrika’da yetişir. Ortalama ömrü 180-220 sene arasında olan bir meşe türüdür. ‹lk kabuğu fidan dikildikten 15-20 sene sonra toplanır. Yetiştiği bölgedeki iklim özelliklerine göre her 10 yılda bir kabuk vermeye devam eder. Mantar meşesi yalnızca kabuk verimliliğini yitirdiği takdirde, yerine yeni bir fidan dikilmesi şartı ile kesilir. Böylece sürekli devamlılığı sağlanan ve korunan bir ürün haline gelir. Mantar yıpranmaya, bakteri ve böceklere karşı dayanıklıdır. Mantar, insan sağlığına hiçbir zararı olmayan, %100 doğal bir üründür. ‹çerisinde hiç bir kanserojen katkı maddesi bulunmamaktadır. Mantar hücresel yapısından ötürü, diğer kimyasal maddelerle sıkıştırılmış ve sentetik ürünlerden çok daha iyi bir izolasyon malzemesidir.

Kısacası mantar doğa ve insan dostu bir üründür.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr