MASİF PARKEDEN VAZGEÇİLMEZ

İrfan Akbel: “Masif parkeyi ürettiğimiz için piyasada belli bir tanınmışlığımız oldu. Ayrıca toptan satışımızda da ciddiyet ve dürüstlüğümüz bizi ön sıralara taşıdı.“

MASİF PARKEDEN VAZGEÇİLMEZ

Firmanızı tanıyabilir miyiz?

1980 yılından beri ticaretle uğraşmaktayız. 2002 senesinde İş Bankası Ziverbey Şubesi hizmet binasının bulunduğu binayı kat karşılığı yaparken parkecilerle yaşanan sıkıntılar sonucu bünyemize parke işini de dahil ettik. 2005 yılından itibaren Düzce, Kırklareli ve Bulgaristan\’dan fason parke üreterek 2006 yılında tüm parke çeşitlerini ve parke yan ürünlerini satmaya başladık. Ve piyasada ciddi anlamda sağlam toptancılar arasında yer edindik.

Firma olarak sizi diğer firmalardan ayıran özellikleriniz nelerdir?

Daha önce bu sektörden çektiğimiz sıkıntılar bizi müşterilerimize karşı daha duyarlı olmamızı sağladı. Sektörde en büyük eksiklik usta ve kaliteli malzeme. Biz düzgün ustalarla çalışarak ve kaliteli malzeme üreterek bu açığı kapattık. Çünkü işini iyi yapan ustalarla çalışmak çok önemli, çok kaliteli olan bir parkeyi özensiz bir döşeme yaparak sorunlu hale getirebilir. Biz zemine astar sürmeden parke uygulaması yapmıyoruz.

Ürün çeşitleriniz nelerdir?

Ürün çeşitlerimizin başında klasik ve uzun boy masif parke geliyor. Sırası ile laminat parke, bambu parke ve merbau parke. Parke yan ürünler olarak; cila, tutkal, vernik, tiner, astar, şilte, strafor, laminat süpürgelik, masif süpürgelik ve profil satışını yapmaktayız.

Parke sektöründeki gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şimdilik parke sektörümüzde kayda değer bir gelişme yok. Çin mallarının yok denecek kadar azalmasıyla piyasaya biraz kalite geldi. Masif parke üretiminde yaz aylarında bir gelişme bekliyoruz. Üretici, satıcı ve uygulayıcı üçlüsü olarak biraz daha üzerimize düşeni yapacağız. Ayrıca parke kalitesinin inşaat sektöründe olmazsa olmaz olduğunun bilincine varılması durumunda sektör olarak oldukça yol katedeceğimize inanıyoruz.

Tanıtım ve pazarlama çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Masif parkeyi ürettiğimiz için piyasada belli bir tanınmışlığımız oldu. Ayrıca toptan satışımızda da ciddiyet ve dürüstlüğümüz bizi ön sıralara taşıdı. Sattığımız malın kalitesinden eminiz ve malımızın her zaman arkasındayız. Aynı zamanda parke işinde daire karşılığı – oto karşılığı olarak da hizmet vermekteyiz. ‹nternet sitemizi de parke marketi olarak pazarlama yapıyoruz.

2009 yılı için proje ve hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

2009 yılında krize rağmen ilerleme kaydedeceğimize inanıyoruz. Biz parke sektörünün düzelmesiyle birkaç sektörün de düzeleceğini biliyoruz. Yeter ki; kaliteli malzemeyi sorunsuz ustalarla doğru zeminlere taşıyalım.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr