KASTAMONU ENTEGRE E1 STANDARDI İLE SAĞLIKTAN ÖDÜN VERMİYOR

Türkiye’de Ağaç Bazlı Panel Sektörünün en büyük pazar payına sahip şirketi olan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, üretim safhalarında kaliteye verdiği yüksek önemi ve ürün yelpazesinin uluslararası standartlara uygunluğunu, E1 sertifikasıyla taçlandırdı…

Hayat Holding çatısı altında 45 yıldır Ağaç Bazlı Panel sektöründe faaliyet gösteren Kastamonu Entegre’nin kalite politikası ve anlayışı ile üretim yaptığı her ürününde üst düzey kalite standardı sunulmaya devam ediyor. Kastamonu Entegre, MDF ve yonga levha ürünlerinde sağlığa zarar verecek madde olmadığını ve uluslararası standartlara uygun olduğunu ifade eden E1 belgesi ile üretim yapıyor. Kastamonu Entegre’nin sahip olduğu bu belge ürünlerinin hiçbir şekilde kanserojen madde içermediğini kanıtlıyor.

kastamonu_2

Ahşap esaslı ürünlerin üretiminde kullanılan tutkal esaslı kimyasallar ortama yaydığı Formaldehit, yayılım oranlarına göre E1, E2 ve E3 isimli kategorilere ayrılıyor. Bu çerçevede en düşük Formaldehit salınımına sahip ürünler E1 sınıfında yer alıyor.

Üretilen tüm ahşap ürünlerde, uluslararası standartlar (EN, DIN, BS, JST, vb) tarafından belirlenen sınır değerler bulunuyor. Kastamonu Entegre’nin tüm ürünlerinde ise EN (Avrupa) Standartlarının belirlediği limit değerlerde üretim yapılıyor. Ahşap esaslı levhalarda uluslararası standartlara göre belirlenen limit değerleri her ürüne göre farklılık gösteriyor.

kastamonu_3

E1 Kalite Belgesi ile hem tüketiciler, hem de üreticiler fayda sağlıyor

Kastamonu Entegre ürünlerinin sahip olduğu E1 kalite belgesi tüketicilere uzun süreli kalite memnuniyeti sağlamasının yanı sıra çalışanların da yeterli temiz hava şartlarında sağlıklı ortamlarda üretim yapmasına olanak sunuyor.

Bunun yanı sıra; Formaldehit salınımının fazla olduğu sunta, MDF ve parke gibi ürünlerin E1 sınıfına uygun olması yangın esnasında zararlı kimyasal kokuların ve zehirli gazların çevreye yayılmasını da engelliyor.

Yüksek kalite bilinci ile üretim yaparak tüketicilerin Avrupa standardında ürünler kullanmasına imkan sunan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, bu yüksek kalite anlayışı ile bölgesel güç konumuna gelen, tercih edilen bir firma konumundadır. Kastamonu Entegre’nin, bayileri aracılığıyla son kullanıcıya ulaştırdığı ürünleri olan Laminat Parke Grubu markaları arasında Floorpan, Sunfloor, Artfloor, Novaclick ürünleri yer almaktadır. Ayrıca MDF ve Yonga levha Grubu ürünleri de mobilya sektörü üreticilerinin ana hammadde girdisi olarak ara mamul görevi yapmaktadır.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr