KASTAMONU ENTEGRE 6 YENİ ÜRÜNLE YENİ PAZARLARA GİRİYOR

Hayat Holding çatısı altında faaliyet gösteren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, pazara yeni sunduğu gelişmiş teknik özelliklere sahip Evogloss, Glossmax, Glossplus, Medepan-Fr, Teknopan-Fr ve Teknopan-Mr yongalevha ve MDF seçenekleriyle ürün yelpazesi genişletti.

Evogloss_High_Gloss_PVC_Panel

Orman ve ağaç ürünleri sektöründe 45 yıldır üretim yapan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, yongalevha ve MDF gruplarındaki ürün çeşitliliğini pazara sunduğu yeni seçeneklerle artırmaya devam ediyor. Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, bu amaçla günlük hayatta müşteri memnuniyeti ve beğenisini artırmaya odaklı yaklaşımını yansıtan özelliklere sahip Evogloss, Glossmax, Glossplus, Medepan-Fr, Teknopan-Fr ve Teknopan-Mr’yi yeni ürün yelpazesine ekledi.

Yeni Ürünlerde İleri Teknoloji Öne Çıkıyor

Glossmax High Gloss Levha, ileri teknoloji ile çeşitli endüstriyel proseslerden geçen melamin kaplı MDF veya yongalevhanın tek yüzeyine tutkal ve UV lak uygulanmasının ardından elde edilen dekoratif parlak yüzeyli ahşap panel özelliği taşıyor. Glossmax High Gloss Levha’nın üretiminde, melamin yüzeye üst seviyede bir tutunum sağlayan sıcak kaplama (hot coating), PUR (Poliüretan) tutkal kaplama malzemenin yüzeyine uygulanıyor. Poliüretan tutkalın kimyasal kürlenmesinden sonra çizilme, sarsıntı ve aşınmaya karşı direnci olan çok sert bir yüzey elde ediliyor. PUR malzemesi ayrıca UV ışınlarına ve kimyasallara karşı direnç gösteriyor. Bu işlemin hemen ardından uygulanan UV ışınlarıyla sertleşen üst tabaka, parlaklığı en üst seviyeye çıkartıyor.

Glossmax_High_Gloss_Levha

Glossmax High Gloss Levha’nın üretim teknolojisi, yüzey kaplamada yeni uygulamalara olanak sağlayan, masif ağacın doğal görüntüsünü ve dokusunu öne çıkaran, yüzey finiş uygulamasını oldukça kolaylaştıran bir çözüm sunuyor.

Glossmax parlak levha kullanım alanları olan mutfak, banyo, ev, ofis ve her türlü dekorasyon işleri için modern, zarif ve ayna parlaklığında mobilya kombinasyonları yaratıyor. Glossmax parlak levha, ahşap doğallığını yansıtma özelliği ve farklı renk seçenekleriyle, uygulandığı mekanı ayna parlaklığı ile zenginleştirme imkanı sunuyor. Mobilya üretiminde şıklık ve kalitenin simgesi olarak kullanılabilecek olan Glossmax parlak levha ürünleri, parlak görüntüsünü uzun sure koruyan teknolojisi ile sektörde yeni bir dönemi açıyor.

Glossplus parlak levha üretimi için de yine yeni bir teknik kullanılıyor. Bu teknik sayesinde, ahşap levha üzerine ultraviyole ışınlarına dayanıklı PET folyo uygulanıyor. Parlaklık seviyesi 85 derece gloss’tan büyük olan Glossplus parlak levha da aşınmaya, darbeye ve çizilmeye karşı yüksek dayanım gösteriyor. Dolayısıyla, imalat ve uygulama esnasında levhanın daha az hasar görmesini sağlıyor. Ürün, güneş ışınlarına ve solmaya karşı da yüksek dayanım değeri sayesinde desenin rengini ve parlaklığını çok uzun yıllar ilk günkü gibi koruyor. Sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen Glossplus parlak levha, hijyenik, neme dayanıklı ve uzun ömürlü olma özelliği sayesinde uygulandığı yere değer katıyor.

Glossplus_Parlak_Levha

Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi’nin yeni sunduğu ürünlerden Evogloss (High Gloss PVC Panel), MDF panellerin 0.35 mm kalınlığındaki High Gloss PVC’lerin yüzeyine kaplanması ile oluşan dekoratif ve parlak panel olma özelliği taşıyor. Modern ve zarif mutfak, banyo, ev dizaynı, mobilya ve dekorasyonda yeni kombinasyonlar yaratılmasını sağlayan Evoglass panellerin arka yüzü beyaz melamin dekor kağıdı ile kaplanıyor.

Yangın Geciktirici İki Yeni Ürün

Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi’nin yeni ürün yelpazesinde, yangına dayanıklı iki seçeneği de tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Yangına dayanıklı laminant için ana gövde olarak kullanılabilen MDF “Medepan-Fr” ve Yongalevha “Teknopan-FR”, farklı dekoratif kaplama malzemesi olabiliyor. Düşük tutuşma değerleri sayesinde MDF “Medepan-Fr” ve Yongalevha “Teknopan-FR”, mobilya ve iç dekorasyonlar, duvar ve tavan kaplamaları, otel dekorasyonları, bölme duvarlar, resmi kurumlar (kütüphane ve okul vb…), ofisler, kapılar, hastane mobilyaları, sinema mobilyaları gibi her türlü dekoratif kaplama için kullanılabiliyor.

Interior of the modern cabinet 3D rendering

Medepan_FR_MDF

Suya ve Neme Karşı Güç Gösterisi: Teknopan-Mr

Kastamonu Entegre’nin ürün gamındaki yeniliklerden bir diğeri de iç dekorasyonda ve ıslak ortam şartlarında kullanılabilen Yongalevha “Teknopan-Mr”. , mutfak tezgahları, banyo mobilyası ve pencere denizliği gibi ortamların dekoratif yüzey kaplamalarında yüksek performans sağlamak için uygulanıyor.

kitchen


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr