KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRAN LAMİNE PARKELER

Cüneyt Ukav: “Firmamız, özel katkılarla hazırlanan cilası ile çizilmeyen, yanmayan,sudan etkilenmeyen, özel alt katmanı nedeniyle ses geçirmeyen ve en önemlisi mikropbarındırmayan ve üzerinde çıplak ayakla yüründüğünde kesinlikle kan dolaşımını hızlandıranözelliklere sahip 21. yüzyılın lamine parkesini ithal ederek, sektöre yeni birüründen ziyade yeni bir bakış açısı getirmiştir.”

Beraberinde getirdiği yenilikler ve avantajlı ürünlerle parke sektörüne adım atan Mas Kimya, bu adımı atmadan önce sektöre dair ciddi araştırmalar yaparak, sektördeki yerini sağlam temeller üzerine kurdu.

Dünyadaki yenilikleri ve parke sektöründe yaşanan gelişmeleri, ürünlerine aktaran Mas Kimya, böylelikle Türk parke kullanıcılarını parkenin avantajlı dünyasındaki yeniliklerle tanıştırıyor.

KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRAN LAMİNE PARKELER

Cüneyt Ukav’dan Mas Kimya ve sektöre kazandırdıkları yenilikler hakkında bilgi aldık. Öncelikle, Mas Kimya’nın faaliyet konularından biri olan parke sektörüne girişi ve sektöre olan bakışı hakkında bilgi vermek isterim.

Şirketimiz, ilk olarak 2008 yılında kaplama fabrikalarına geniş kuturlu Amerikan meşe ve ceviz ithalatı ile ağaç sektörüne girmiştir.

Parke fabrikaları nezdinde yapılan kısa bir araştırmadan sonra fabrikaların, lamine parkenin üst katmanı olan papeli elde etmek için tomruk satın aldıklarını ve bunu takiben tomruğu kereste haline getirdiklerini, klasik kurutma metodunu kullanarak zaman ve para kaybettiklerini tespit etmiştir.

Firmamız, bu tespiti müteakip Amerika’dan %8 kurulukta ve sabit kalınlık, en ve boyda meşe ve ceviz kereste ithal ederek, parke fabrikalarına zaman ve para kaybetmeyecekleri yeni bir ufuk açmıştır.

Firmamız, parke sektörüne mamul masif parke ve lamine parke üretimi ile de hizmet vermek istediği için önce Türkiye’de fason üretim yaptırarak kendi parkesini pazara sunmuştur. Firmamız bu anlamda pazara sunulan masif ve lamine parkelerin tümünün aynı nitelik ve kalitede olduğunu tespit etmiştir.

Bu tespiti müteakip, dünya çapında ciddi bir araştırmaya girilmiş ve dünyada kullanılan fakat maalesef henüz Türk kullanıcının tanımadığı sağlık, estetik ve kaliteyi birlikte sunan parkeleri Türkiye’ye ithal etme kararı almıştır.

Firmamız özel alüminyum oksit cilalı çizilmeyen, yanmayan, sudan etkilenmeyen ve kullanıcının yardım almadan evine döşeyebileceği kilit sistemli, hazır masif parke ithal ederek bu ürün grubunda ciddi bir yenilik getirmiştir.

Firmamız ayrıca lamine parke kullanıcıları için de yine özel katkılarla hazırlanan cilası ile çizilmeyen, yanmayan, sudan etkilenmeyen, özel alt katmanı nedeniyle ses geçirmeyen ve en önemlisi mikrop barındırmayan ve üzerinde çıplak ayakla yüründüğünde kesinlikle kan dolaşımını hızlandıran özelliklere sahip 21. yüzyılın lamine parkesini ithal ederek, sektöre yeni bir üründen ziyade yeni bir bakış ve anlayış açısı getirmiştir.

Bu bakış açısı, parkenin sadece bir ağaç olmadığı, mekânlarda sağlıklı yaşama da katkı sunma avantajı sağladığı gerçeğini ortaya koymaktadır. Bilinmesi ve unutulmaması gereken son bir husus da Türk parke kullanıcılarının bu yenilikler için ekstra bir bedel ödemeyeceği gerçeğidir.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr