HEDEF, SEKTÖRÜN VAZGEÇİLMEZ MARKASINI YARATMAK

Mehmet Karahasanoğlu: Kuruluşundan bugüne kadar kalite çizgisini her geçen gündaha da arttırarak yoluna devam eden Peli Parke’yi sektörün aranan markası halinegetirmek en büyük hedefimizdir.

HEDEF, SEKTÖRÜN VAZGEÇİLMEZ MARKASINI YARATMAKOrman ürünleri ve turizm sektöründeTürkiye’nin önde gelen firmalarındanbiri olan Turanlar Group, 60 yıllık,başarılı bir geçmişe sahip.

Birbirini izleyen yenilikler ve atılımlarlapazar payını genişletenTuranlar Group, sahip olduğu derintecrübenin bir ürünü olan PeliParke’yi sektörün zirvesine taşımayıamaçlıyor.

15 Temmuz’da ikinci üretim hattınında devreye girmesiyle beraber yıllıkkapasitesini 15 milyon metrekareyeyükselten Peli Parke, rakamlarla sağladığıbaşarıyı sunduğu yeniliklerlede pekiştiriyor.

Turanlar Group’tan Mehmet Karahasanoğlu, Peli Parke’yi ve yeni koleksiyonlarını anlattı.

Turanlar Group, 60 yıl boyunca kazandığı deneyimler sayesinde Samsun Vezirköprü’deki entegre tesisinde ürettiği Peli Parke markasını, Türkiye pazarında en üst noktaya taşımayı hedeflemiştir.

Turanlar Group bu hedefi doğrultusunda, gelişen teknoloji ile birlikte kendini yenileyip, dizayn ve imalat tekniklerini geliştirerek, Türkiye’nin rakipsiz parke firması olma yolunda ilerlemektedir.

Peli Parke, 15 Temmuz 2011’den itibaren yeni, ikinci hattının da devreye girmesiyle birlikte yıllık kapasitesini 15 milyon metrekareye yükseltmiştir. Bu değişim, firmada yeni kutu değişimiyle ve yeni renkleriyle farklı bir dönemi başlatacaktır.

Tüketiciyi en yakın zamanda bu yeniliklerle buluşturacağız. Modern çizgileri ve zengin çeşitleriyle pazarda fark yaratan, ürün konseptini her gün biraz daha yenileyen Turanlar Group, kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyetini hedef alan hizmetler ile Peli Parke’yi pazarın vazgeçilmez markası haline getirmiştir.

En son teknolojiye sahip UNILIN kilit sistemini kullanan Peli Parke ile zeminlerin montajı çok daha kolay ve pratik bir hale gelecektir. UNILIN kilit sistemi içindeki özel profil dizaynı sayesinde hiçbir şekilde kendisini bırakmayan, ama istendiği taktirde çok kolay sökülebilen bir sistemdir.

Peli Parke, araştırma ve geliştirme çalışmaları sonunda şimdiye kadar üretilen kilit sistemlerine sahip laminat parkelerin sorunlarını ve zorluklarını tespit edip, tüketiciye en iyi hizmeti vermeyi amaçlamıştır.

u amaç doğrultusunda 2 seriden oluşan 8 milimetrelik Elegance ve Colour Collection gurubunu üretmiştir. Elegance 2011 koleksiyonumuz toplam 22 renkten oluşan, 31 Class AC3 sınıfındaki serimizdir.

pelq1Parkemiz balans kâğıdı, HDF, desen kâğıdı ve overlay tabakasından oluşur. Colour 2011 koleksiyonumuz ise toplam 8 renkten oluşan, 21 Class AC1 sınıfındaki serimizdir. Parkemiz print tesisimizde üretilen dekor balans ve overlay tabakasının oluşumundan ibarettir.

Overlay kâğıdı selülozik esaslı, içinde alüminyum oksit parçaları konulmuş bir film tabakasıdır. Alüminyum oksit parçaları aşınma, çizilme ve ısıya karşı üstün dayanıklılık sağlayan temel unsur olup laminat parkeyi benzer türevlerinden ayıran en önemli özelliktir.

Desen kâğıdımız Avrupa’nın güçlü dekor kâğıdı üretimi yapan firmalarından temin edilmektedir. Bu firmalar sayesinde yüzey renk karakterleri tam anlamıyla gerçek masif görüntüsü vermektedir. HDF üretimimiz yöresel bölge ağaçlarından üretilmektedir.

Bu bölgede yetişen çam, köknar, ladin ve kayın karışımı, HDF’ye yüksek yoğunluk sağlamaktadır. Plaka haline gelebilmesi için kanserojen madde içermeyen E1 kalite tutkalla birleştirilerek, yüksek yoğunlukta HDF plaka imal edilmektedir. HDF yoğunluğu ile piyasada rakiplerimize göre ciddi bir üstünlük sağlamaktayız.

Balans kâğıdımız HDF plakada denge stabilizasyonu sağlayan ve üstte kullanılan, overlay ve dekor kâğıdının kalınlığına eşit kalınlıkta olan kraft tabakadır.

Darbelere, sıvı temizlik maddelerine, aşınmaya, çizilmeye, güneş ışınlarına ve sigara ateşine tam bir dayanıklılık sağlayan parkelerimiz evler haricinde insan trafiği yoğun olan banka, otel, alışveriş merkezi gibi mekânlar için de son derece uygundur.

Parkelerimiz TSE, ISO belgeli ve 10 yıl garanti kapsamında Türkiye’nin seçkin parke bayilerinde müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr